از باطری ماشین پراید 55 آمپر برای حرکت کشتی های بزرگ استفاده می شود

ایمنی با خودرو و باطری ماشین پراید 55 آمپر خودرو مقدمه با جرایم کنار جاده ای که بسیاری از رانندگان را تحت تاثیر قرار می دهد، آمادگی برای سفر جاده ای، بررسی منظم وسایل نقلیه و جلوگیری از توقف های ناگهانی پیش بینی نشده در کنار جاده اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

باتری خودرو تا سه سال دوام می آورد، یعنی حدود 30 درصد خودروها سالانه به باتری نیاز دارند. باتری یک جزء مهم وسیله نقلیه است که اغلب توسط مالک و راننده خودرو نادیده گرفته می شود.

با مراقبت و نگهداری لازم، باید بتوانیم با یک باتری در حال کار اطمینان حاصل کنیم که رانندگان ما کمتر احتمال دارد سرگردان شوند!

خطرات باطری خودرو عوامل مؤثر در خطرات مرتبط با باتری ها چیست؟

باطری

اسید باتری: باتری ها حاوی اسید سولفوریک هستند. الکترولیت موجود در باتری خورنده است و برای جلوگیری از ریختن یا پاشیده شدن آن باید مراقب باشید.

اسید سولفوریک مایعی خورنده و سمی است که باعث سوختگی دردناک، سوزش و زخم در پوست و چشم می شود و می تواند به شدت به لباس آسیب برساند.

هنگامی که این بخارات تنفس می شود، ریه ها از مواد شیمیایی سمی موجود در بخار می سوزند. استنشاق دود به غشاهای مخاطی و ریه ها آسیب می رساند.

اگر این اسید با چشم تماس پیدا کند، احتمالاً کوری ایجاد می شود. این صدمات فیزیکی ممکن است غیر قابل برگشت باشند.

گازهای قابل اشتعال: هیدروژن و اکسیژن به عنوان بخشی از عملکرد باتری تولید می شود. این گازها یک مخلوط انفجاری در باتری تولید می کنند و از طریق دریچه ها خارج می شوند. گازهای هیدروژن و اکسیژن هر دو در طول شارژ مجدد باتری تکامل می یابند. این گازها ممکن است در مواقع دیگری نیز منتشر شوند، مثلاً اگر باتری جابجا شود یا تکان بخورد.

به راحتی مشتعل می شود و اگر اجازه داده شود در یک منطقه کوچک جمع شود می تواند باعث آتش سوزی یا انفجار شود.

بسیاری از باتری های مدرن دارای شعله گیر هستند، اما همچنان ضروری است که هر نوع اشتعال را به خوبی از باتری دور نگه دارید. منفجر شدن باتری می تواند باعث صدمات شدید ناشی از پرواز قطعات کانتینر و اسید شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.