عدم استفاده از ایزوگام صحرا در اصفهان باعث ایجاد زمین لرزه ایی به بزرگی ۶ شد

قبل از توضیح اینکه ایزوگام صحرا چیست، لازم است مفهوم ایزوگام را توضیح دهیم. عایق رطوبتی فرآیندی است که در آن یک جسم یا سازه ضد آب یا مقاوم در برابر آب می شود. به لطف این فرآیند، سطح یا ساختار عایق شده در برابر نفوذ آب مقاومت می کند.

در ساختمان ها، ایزوگام مانعی برای جلوگیری از عبور آب بر روی سطوحی که تماس زیادی با آب دارند مانند پی، سقف و دیوارها ایجاد می کند.

به لطف ضد آب، سطوح ساختمان تقویت و ضد آب می شوند. به طور خلاصه، ضد آب یک اقدام محافظتی است که سطح را در برابر آب مقاوم می کند و از نفوذ مایعات به سطوح نامطلوب تحت نیروهای خارجی مانند فشار هیدرواستاتیک و مویینگی جلوگیری می کند.

مواد ضد آب چیست؟ می توان به این سوال پاسخ داد که مواد عایق رطوبتی با بسیاری از محصولات مختلف در بازار چیست؟ هر یک از این محصولات دارای حوزه های مختلف استفاده هستند.

ایزوگام

در صورت عدم اجرای صحیح مواد عایق رطوبتی بر روی سطوح، مشکلاتی که پیش می آید نه تنها باعث کاهش راحتی فضاهای نشیمن می شود بلکه دوام سازه را نیز کاهش می دهد. به همین دلیل، استفاده از مواد عایق مناسب برای سطوحی که در تماس زیاد با آب هستند، ضروری است.

مواد ضد آب بر پایه سیمان: عایق رطوبتی بر پایه سیمان ساده ترین روش عایق رطوبتی مورد استفاده در پروژه های ساختمانی است. با مخلوط کردن مواد عایق رطوبتی مبتنی بر سیمان به راحتی اعمال می شود.

این روش عموماً در مناطقی که در داخل ساختمان هستند و تماس بالایی با آب دارند مانند سرویس بهداشتی و حمام استفاده می شود.

این روش عموماً در مناطقی که در معرض فشار بالا هستند مانند استخرها و مخازن آب و در مکان های مرطوب با تماس زیاد با آب مانند تراس ها، حمام ها و زیرزمین ها استفاده می شود.

عایق رطوبتی پایه سیمانی معمولاً دارای مقاومت کامل یا نیمه ارتجاعی است اما در معرض نور خورشید و شرایط آب و هوایی قرار نمی گیرد زیرا در مناطقی مانند توالت و حمام استفاده می شود.

عایق رطوبتی دو جزئی تمام الاستیک CHIMEX 127 که در سبد محصولات باومرک گنجانده شده است، یک ماده عایق آب و رطوبت دو جزئی بر پایه سیمان و اکریلیک است که می تواند به صورت داخلی یا خارجی روی بتن، پرده اعمال شود.

و گچ های پایه سیمانی در برابر نشت و آب های سطحی. این نمونه خوبی از مواد عایق رطوبتی مبتنی بر سیمان با ارائه عایق است.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.