افتادن درون قیر بشکه ای 60 70 موجب فوت مادر و فرزندی شد

قیر بشکه ای 60 70 از تقطیر نفت خام به دست می آید که از بقایای جانوران دریایی و گیاهان دریایی که میلیون ها سال پیش مرده اند، منشاء می گیرد. این بقایای بیولوژیکی به تدریج با گل پوشانده و فشرده شدند زیرا این لایه ها به تدریج در طول زمان ساخته شدند.

با افزایش فشار، گرما، تجزیه باکتری ها، قرار گرفتن در معرض رادیواکتیو و زمان زیاد، ماده بیولوژیکی به نفت خام تبدیل شد. فشار اطراف روغن آن را از طریق سنگ متخلخل بالا می‌برد تا زمانی که در سطح زمین یا نزدیک آن ظاهر شود.

امروزه، شرکت‌ها نفتی را حفاری می‌کنند که توسط لایه‌ای از سنگ‌های غیرقابل نفوذ محصور شده است، از میان سنگ‌های متخلخل به سمت بالا و پهلو حرکت کرده و سپس در نقطه‌ای جمع شده‌اند که دیگر نمی‌تواند حرکت کند.

ترکیب اصلی بیولوژیکی و شرایط این ذخایر برای تعیین ویژگی‌های نهایی نفت خام که می‌تواند از مکانی به مکان دیگر متفاوت باشد، قرار گرفته است.

قیر

این روغن خام تا زمانی که قیر بدست آید تقطیر می شود. خوشبختانه برای شرکت های نفت، مواد تقطیر شده از نفت خام قبل از به دست آوردن قیر نیز بسیار مفید هستند. اینها شامل گاز مایع است. سوخت برای هواپیما، قطار و اتومبیل؛ نفت سفید برای روشنایی؛ روان کننده ها; نفت سیاه؛ و مواد شیمیایی مختلف برای ساخت پلاستیک.

قیر به دلیل ویژگی های غیرمعمول و جالبی که دارد یک ماده بسیار متنوع است. این یک مایع با ویژگی های جریان است که نسبت به دما تغییر می کند. این کار کار با آن را در دماهای بالا آسان می کند، اما هنگامی که اجازه دهید خنک شود، جامدتر می شود، بنابراین از نظر ساختاری در محل عمل می کند.

این یک رسانای ضعیف الکتریسیته است که آن را عایق خوبی برای تجهیزات الکتریکی می کند. در برابر نفوذ آب مقاوم است، که آن را به عنوان یک مانع عالی برای نگه داشتن یا خارج کردن آب می کند.

همچنین یک عایق صوتی عالی است، بنابراین در عایق صدا استفاده می شود. می توان آن را با طیف وسیعی از مواد و افزودنی های دیگر به روش های مختلف ترکیب و مخلوط کرد تا این ویژگی ها را افزایش دهد. این خصوصیات به این معنی است که قیر کاربردهای زیادی به جز آسفالت دارد، مانند نمد سقف، پشتی فرش، عایق رطوبتی، روکش لوله.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.