با خوردن تخمه کدو در یک هفته بیست کیلو لاغر شوید

علاوه بر مطالعات in vivo، چندین مطالعه بالینی برای درک اثربخشی تخمه کدو تنبل در درمان و کنترل دیابت نوع 2 انجام شده است.

گزارش شده است که قند خون ناشتا در افراد دیابتی به دلیل استفاده از تخمه کدو تنبل است. میوه ها به طور مشابه، گرانول های پلی ساکارید تخمه کدو تنبل نیز در مطالعات بالینی ثابت شده است که سطح قند پس از غذا را کنترل می کند.

تخمه کدو تنبل با افزایش ترشح انسولین و جلوگیری از بسیاری از عوارض مرتبط با دیابت، سطح گلوکز خون را تنظیم می کند. با در نظر گرفتن این موضوع، بیان می شود که تخمه کدو تنبل دارای خواص ضد دیابتی است و می تواند نقش محافظتی در برابر افزایش قند خون در بیماران دیابتی داشته باشد.

تخمه

با این وجود، محققان نتوانستند از این داده ها برای گزارش موفقیت آمیز مکانیسم دقیق عملکرد تخمه کدوتنبل علیه دیابت استفاده کنند.پیشگیری از سرطان با استفاده از رژیم غذایی مناسب و مواد غذایی امکان پذیر است.

علاوه بر این، تنها 5 تا 10 درصد از همه سرطان ها ارثی هستند، در حالی که بقیه به دلیل سبک زندگی هستند. کدو تنبل در تحقیقات مختلف به دلیل خواص ضد سرطانی آن مورد بررسی قرار گرفته است.

گزارش شده است که خطر ابتلا به چندین نوع سرطان مانند سرطان سینه، رکتوم و ریه با مصرف تخمه کدو تناسب معکوس دارد. در میان همه سرطان ها، مرگ و میر ناشی از سرطان پروستات در آمریکا بالاترین آمار را داشته است.

در سال 2009، یک مطالعه تصادفی و دوسوکور برای بررسی ارتباط بین سرطان پروستات و روغن دانه نخل اره ای و تخمه کدو تنبل انجام شد.

در این مطالعه 47 بیمار با سن 3/53 سال به گروه های مختلف تقسیم شدند. پس از 3 ماه، مشاهده شد که روغن دانه کدو تنبل همراه با روغن نخل اره، آنتی ژن اختصاصی پروستات سرم را کاهش می دهد.

به مدت 20 روز، مصرف خوراکی 20 تا 40 میلی گرم بر کیلوگرم روغن تخمه کدو تنبل با مهار هیپرپلازی پروستات ناشی از تستوسترون به طور موثر در غده هیپرپلاستیک پروستات مفید است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.