تخمه هندوانه در سبزوار از پوکی استخوان جلوگیری می کند

تخمه هندوانه در سبزوار می تواند از پوکی استخوان جلوگیری کند. هندوانه-دانه-جلوگیری از پوکی استخوان است.

در پوکی استخوان، استخوان ها ضعیف و تراکم استخوان پایین است که خطر شکستگی را افزایش می دهد. با مصرف منظم تخمه هندوانه خشک می توانید از تحلیل زودهنگام استخوان جلوگیری کنید.

محتوای منیزیم این دانه ها باورنکردنی است و بیش از 140 درصد نیاز روزانه شما را تامین می کند. آنها همچنین سرشار از مس، منگنز و پتاسیم هستند. همه این مواد مغذی باعث سلامت استخوان و بهبود تراکم مواد معدنی می شوند.

دانه های هندوانه می توانند از سیستم عصبی حمایت کنند
دانه های هندوانه منبع خوبی از ویتامین B کمپلکس است که برای سلامت سیستم عصبی و مغز ضروری است.

تخمه

دانه های هندوانه می توانند سطح انرژی را افزایش دهند. هندوانه-دانه-سطح انرژی را افزایش می دهد. بله، تخمه هندوانه کالری بالایی دارد. اما آیا می توانید حدس بزنید که اکثر این کالری ها از کجا می آیند؟

از اسیدهای چرب سالم مشتق شده است. یک فنجان تخمه هندوانه متابولیسم شما را افزایش می دهد و بدن شما را با مواد مغذی ضروری تغذیه می کند – می توانید هر زمان که احساس گرسنگی کردید.

آن را به عنوان میان وعده مصرف کنید. با این حال، آنها همچنان کالری بالایی دارند و مصرف بیش از حد آنها ممکن است منجر به افزایش وزن شود، بنابراین مطمئن شوید که مصرف خود را محدود کنید.

تخمه هندوانه می تواند متابولیسم را افزایش دهد. تخمه هندوانه سرشار از مواد مغذی مانند فولات، آهن، مس، پتاسیم، منیزیم، روی، اسیدهای آمینه و ویتامین B کمپلکس است. این مواد مغذی برای تنظیم و همچنین افزایش متابولیسم بدن بسیار مفید هستند.

فرآیند تفت دادن تخمه هندوانه ساده است. فر خود را روی 325 درجه فارنهایت (160 درجه سانتیگراد) تنظیم کنید و دانه ها را روی یک ورقه پخت پخش کنید.

تفت دادن آنها نباید بیش از 15 دقیقه طول بکشد، اگرچه ممکن است لازم باشد آنها را تا نیمه هم بزنید تا مطمئن شوید که به طور یکنواخت برشته می شوند.

اگر می‌خواهید دانه‌ها را خوشمزه‌تر کنید، روغن زیتون و نمک اضافه کنید یا روی آن‌ها دارچین و کمی پودر شکر بپاشید. برای طعم بیشتر، آب لیمو، پودر فلفل یا حتی فلفل قرمز را اضافه کنید.

اگر نمی‌دانید چه دانه‌های سالم دیگری می‌توانید بخورید و کدام دانه‌ها را در آشپزخانه‌تان ذخیره کنید، در اینجا لیستی از هفت دانه‌ی سالم ضروری برای خوردن و پختن وجود دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.