تولید سس خردل کاله در کره مریخ شروع شد

جیکا یک سس خردل کاله تند تند منشا آبخازیا است که به طور گسترده در غذاهای گرجستانی استفاده می شود و همچنین در بخش هایی از روسیه، ارمنستان و گرجستان یافت می شود.
کشتی (سس) سس سنتی غذاهای چرکسی است که روی پایه آب گوشت با سیر کوبیده، فلفل و شیر ترش یا خامه درست می شود.[2]
تکمالی یک سس سنتی گرجستانی تارت و خوش طعم از آلو گیلاس در ترکیب با ادویه های مختلف از جمله سیر، پنی رویال، گشنیز، شوید و چیلی است.

سس
غذاهای متنوع زیادی در چین وجود دارد، اما بسیاری از آنها غذاهایی را از سس هایی از جمله انواع سس سویا، خمیر لوبیا تخمیر شده از جمله دوبانجیانگ، سس های چیلی، سس صدف، و همچنین بسیاری از روغن ها و فرآورده های سرکه تشکیل می دهند. این مواد برای ایجاد طیف وسیعی از سس‌ها و چاشنی‌های مختلف مورد استفاده قبل، حین یا بعد از پختن مواد اصلی یک غذا استفاده می‌شوند:

در برخی از غذاهای چینی، مانند کانتونی، غذاها اغلب با دوغاب نشاسته ذرت یا نشاسته سیب زمینی و آب غلیظ می شوند.
غذاهای فیلیپینی معمولاً از “toyomansi” (سس سویا با آهک کالامانسی) و همچنین انواع مختلف سوکا، پتیس، باگونگ و سس کچاپ موز استفاده می کنند.
قدمت سس ها در غذاهای فرانسوی به قرون وسطی باز می گردد. صدها سس در کارنامه آشپزی وجود داشت. در کلاسیک آشپزی (تقریباً از اواخر قرن نوزدهم تا ظهور آشپزی نو در دهه 1980)، سس ها مشخصه اصلی غذاهای فرانسوی بودند.

در اوایل قرن نوزدهم، سرآشپز Marie-Antoine Carême فهرست گسترده‌ای از سس‌ها را تهیه کرد که بسیاری از آنها دستور العمل‌های اصلی بودند. ناشناخته است که Carême مسئول چند سس است، اما تخمین زده می شود که صدها سس باشد.

بسیاری از آنها در کتاب آشپزی مرجع Carême “هنر آشپزی فرانسوی در قرن 19” (عنوان فرانسوی: “L’art de la cuisine française au XIXe siècle”) فهرست شده اند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.