زرشک در درمان چاقی

چاقی نتیجه عدم تعادل بین انرژی دریافتی و انرژی است مخارج افراد از هر دو جنس و هر گروه سنی، قومیتی و اجتماعی-اقتصادی را تحت تاثیر قرار می دهد.
گروه ها و در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه. چاقی اغلب با سندرم متابولیک (MetS) همراه است. MetS با مجموعه ای از عوامل خطر قلبی عروقی مشخص می شود. از جمله فشار خون بالا، چاقی، دیس لیپیدمی و عدم تحمل گلوکز که با هم
افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی آترواسکلروتیک، دیابت نوع 2 و غیره که توسط زرشک کوهی درمان می شود.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

علل مرگ و میر امروزه علاقه روزافزونی به استفاده از عوامل گیاهی وجود دارد به جای داروهای مصنوعی برای مدیریت بیماری های مزمن مانند MetS. یکی از این نمونه ها است Berberis vulgaris. B. vulgaris حاوی آلکالوئیدهای ایزوکینونلین مانند بربرین، بربر روبین است.

بربامین مطالعات اخیر ثابت کرده است که بربرین فعالیت های دارویی را نشان می دهد و اثرات مثبت بر عوامل خطر چاقی و MetS. ما مقالات اصلی را بررسی کرده ایم مربوط به مکانیسم‌های مولکولی احتمالی اثر بربرین بر چاقی و سندرم متابولیک
بربرین تمایز سلول های چربی را سرکوب می کند و چاقی را کاهش می دهد که در قیمت کنسانتره زرشک سیاه نیز تاثیر دارد.

شایان ذکر است که زرشک قرمز همچنین گلوکز را تنظیم می کند متابولیسم از طریق کاهش مقاومت به انسولین و افزایش ترشح انسولین. اثرات دیگر از
بربرین شامل فعالیت های ضد چربی خون و ضد فشار خون و محافظت از اندوتلیال است. واژه‌های کلیدی: بربرین، سندرم متابولیک، چاقی.

صادرات میوه زرشک بسته بندی

تاثیر زرشک در درمان چاقی

چاقی نتیجه عدم تعادل بین انرژی دریافتی و مصرف انرژی است. WHO چاقی را به عنوان یک مشکل عمده بهداشت عمومی شناسایی کرده است.
خطر مرتبط با آن برای تعدادی از بیماری های غیرواگیر، که شامل نوع 2 است:
دیابت قندی، فشار خون بالا، دیس لیپیدمی ها و بیماری های قلبی عروقی و کاهش امید به زندگی.
معمولاً اضافه وزن، چاقی و چاقی مرضی تعریف می شود با استفاده از شاخص توده بدنی (به عنوان وزن بر حسب کیلوگرم تقسیم بر قد درمتر مربع) به ترتیب 25-29.9، 30-39.9 و >40 بود.
روش‌هایی برای ارزیابی مستقیم چربی بدن، یا چاقی، شامل امپدانس بیوالکتریکی است  و تجزیه و تحلیل، توموگرافی کامپیوتری و MRI.2
زرشک و لواشک زرشک خشک پیش بینی کننده چندین پیامد مرتبط با سرطان و قلبی عروقی است و قابل ارزیابی است
نسبتاً ساده با اندازه گیری دور کمر یا نسبت دور کمر به باسن. 3 چاقی است
یک مشکل رایج بهداشت عمومی، که باعث حدود 2.6 میلیون نفر می شود مرگ و میر در جهان.2
این بیماری همه گروه های سنی، جنسیتی، قومیتی و اجتماعی-اقتصادی را در هر دو تحت تاثیر قرار می دهد و کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه.4 چاقی یک اختلال چند عاملی است که به علت یک تعامل بین تأثیرات ژنتیکی، اجتماعی-اقتصادی، محیطی و رفتاری که تفاوت در متابولیسم انرژی ممکن است در تنظیم طولانی مدت وزن بدن نقش داشته باشد.

 

تاثیر زرشک در درمان چاقی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.