سم موجود در چوب دارچین کیلویی موجب مرگ نهنگی شد

یک قاشق چای خوری  چوب دارچین کیلویی به طور متوسط حدود 2.6 گرم وزن دارد، به این معنی که هر قاشق چای خوری دارچین غیرسیلونی حاوی 6.9 تا 18 میلی گرم کومارین است.

5 یک مطالعه چندین محصول دارچین کاسیا را تجزیه و تحلیل کرد و محتوای کومارین بین 2650 تا 7017 میلی‌گرم بر کیلوگرم را نشان داد. کومارین، آن را جایگزین ایمن برای گونه های Cassia می کند.

در این سطوح، یک قاشق چای‌خوری در روز می‌تواند بسیاری از بزرگسالان متوسط را در معرض خطر آسیب کبدی قرار دهد. این امر به ویژه برای افرادی که قبلاً بیماری کبدی دارند صادق است.

والدین نیز باید مراقب باشند، زیرا یک کودک کوچک ممکن است با مصرف مقدار نسبتاً کمی دارچین کاسیا کومارین زیادی بخورد. به عنوان مثال، یک کودک 5 ساله 18 کیلوگرمی فقط باید 1.8 میلی گرم کومارین مصرف کند که می تواند در بخش کوچکی از یک محصول پخته دارچین یافت شود. در حالی که این امر اگر گهگاه اتفاق بیفتد بی خطر است، سرو کردن منظم غذای کودک با دارچین می تواند خطرناک باشد.

مطالعات اولیه روی جوندگان نشان داد که

کومارین می تواند منجر به تومورهای سرطانی شود. با این حال، به دلیل تفاوت در روش‌های متابولیسم کومارین توسط دو گونه، هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که این موضوع برای انسان‌ها صادق باشد.

در حالی که آسیب کبدی یک نگرانی جدی است، هیچ مدرکی مبنی بر سرطان‌زا بودن کومارین برای انسان وجود ندارد. همانطور که قبلاً در فواید سلامتی ذکر شد، حتی ممکن است به جلوگیری از توسعه برخی سرطان ها کمک کند.

یکی از راه هایی که دارچین به کنترل سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت کمک می کند، تاخیر در تخلیه معده است. از آنجایی که بیماران گاستروپارزی تخلیه معده را با تاخیر مواجه می کنند که منجر به عواقب منفی برای سلامتی می شود، این افراد ممکن است بخواهند مصرف دارچین خود را محدود کنند.

دارچین یک ادویه رایج و لذت بخش با طیف وسیعی از فواید سلامتی است، اما به یاد داشته باشید که جایگزین مناسبی برای داروها یا درمان های مناسب نیست. علاوه بر این، محتوای کومارین برخی از گونه ها پتانسیل ایجاد آسیب کبدی را دارد.

در حالی که استفاده گاه به گاه در غذاها برای اکثر افراد بی خطر است، مصرف مقادیر زیاد دارچین یا مکمل های حاوی این ماده ممکن است خطرناک باشد، به خصوص برای کودکان و بزرگسالان کوچکتر، و همچنین برای افرادی که قبلاً بیماری کبد یا گاستروپارزی دارند.

اگر از مقادیر زیادی دارچین استفاده می کنید، باید مصرف خود را کاهش دهید یا از دارچین سیلان استفاده کنید تا از خطر آسیب کبدی جلوگیری کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.