لپه ها یکی از بهترین محصولات برای جلوگیری از ریزش مو

بیان نشانگرهای پروتئین ذخیره‌سازی مولکولی، که معمولاً محدود به جنین است، نشان داد که سرنوشت یک پریموردیوم خاص با هویت سلول‌هایی که بلافاصله اطراف آن زمان پخت لپه احاطه کرده‌اند، تعیین می‌شود و مسیرهای سیگنال‌دهی کوتاه برد را در تعیین سرنوشت پریموردیوم دخیل می‌سازد.

از آنجایی که هویت اندام به سن جنین در Brassica napus مربوط می شود، هموز لپه ها و برگ ها نتیجه هتروکرونی است، یعنی تمایز وابسته به رویدادهای زمانی در محیط های سلولی است.

در گیاهان ناهمسان مانند Streptocarpus wendlandii، رشد سرویس آرکوپال ایرانی لپه با شروع تریکوم در ناحیه پایه همراه است که مشخصه برگها است (Nishii et al., 2004).

کاربرد سیتوکینین می تواند میکرولپه را در این گونه به ماکرو لپه تبدیل کند (Nishii et al., 2004)، که نشان می دهد سیتوکینین درون زا ممکن است در تغییر فاز لپه به برگ نقش داشته باشد.

آیا لپه ها از SAM به وجود می آیند؟
اگر لپه‌ها و برگ‌ها همسانی داشته باشند، این سؤال مطرح می‌شود که آیا آنها از SAM رشد می‌کنند یا مستقل از آن (کاپلان و کوک، 1997؛ بارتون و پوتیگ، 1993؛ بومن و اشد، 2000).

اگر لپه‌ها از پیش‌سازهای سلول‌های بنیادی در SAM منشأ می‌گیرند، چه چیزی باعث تغییر فاز برای شروع پریموردیای برگ در یک فیلوتاکسی متفاوت به لپه‌ها می‌شود؟

و اگر رشد لپه مستقل از SAM باشد، سایت پلیس فتا های آموزنده تعیین کننده سرنوشت سلول های پیش ساز لپه چیست؟

SAM معمولاً در رابطه با موقعیت آن بین لپه ها تعریف می شود و اگرچه در آرابیدوپسیس، بافت شناسی SAM کاملا بالغ تنها پس از رشد لپه آشکار می شود، در برخی گونه ها مانند Pinus strobus، SAM قبل از شروع لپه قابل مشاهده است (Spurr, 1949). ). علاوه بر این، تغییرات در حوزه‌های بیان ژن که پیش از رشد لپه و شروع SAM در آرابیدوپسیس ایجاد می‌شوند، قبلاً در جنین کروی ایجاد شده‌اند، و تجزیه و تحلیل‌های کلونال به تنهایی انگشتر دخترانه حضور و فعالیت SAM را تعریف کنند (کاپلان و کوک، 1997).

لانگ و بارتون (1998) بر خلاف منشاء هر دو برگ و لپه از SAM استدلال می‌کنند، بر این اساس که اکثر سلول‌های لپه بر خلاف سلول‌های اولیه برگ هرگز STM را بیان نکرده‌اند و ساختار و فعالیت کامل SAM به دنبال لپه ایجاد می‌شود.

 • منابع:
  1. Cotyledon organogenesis
 • تبلیغات: 
  1. غواصها چگونه می توانند بدن اکسیژن دقایق طولانی در زیر آب تنفس کنند؟
  2. اولین تجربه رژ لب زدن من
  3. تیشرت از مزرعه پنبه تا فروشگاه لباس
  4. پوشیدن تیشرت دو دانشجو و عذرخواهی بابت آن

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.