مصرف دان قهوه عربیکا موجب درمان سرطان کبد می شود

ممکن است آنتی اکسیدان های موجود در دان قهوه عربیکا باشد که التهاب را کاهش می دهد (التهاب در خطر ابتلا به دیابت نوع 2 شما نقش دارد).

اگر قبلاً دیابت نوع 2 دارید، باید از محصولات کافئین دار از جمله قهوه خودداری کنید. نشان داده شده است که کافئین هم سطح قند خون و هم سطح انسولین را در افراد مبتلا به این بیماری افزایش می دهد.

علائم بیماری پارکینسون را کنترل کنید. تعدادی از مطالعات نشان داده اند که مصرف کافئین می تواند خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را کاهش دهد.

تحقیقات منتشر شده در سال 2012 در ژورنال آکادمی نورولوژی آمریکا نشان داد که دوز روزانه کافئین معادل دوز موجود در دو فنجان 8 اونسی از کافئین است.

قهوه

قهوه سیاه می تواند به کنترل حرکات غیرارادی افرادی که قبلاً به این بیماری مبتلا هستند کمک کند. (برای دریافت همان مقدار کافئین، باید نزدیک به هشت فنجان چای سیاه دم کرده بنوشید.)

کند کردن پیشرفت زوال عقل. در یک مطالعه در سال 2012 که در مجله بیماری آلزایمر منتشر شد، محققان فلوریدا سطوح کافئین خون را در افراد مسن با اختلالات شناختی خفیف آزمایش کردند، که می تواند پیش درآمدی برای زوال عقل شدید از جمله بیماری آلزایمر باشد.

هنگامی که محققان دو تا چهار سال بعد مجدداً این افراد را ارزیابی کردند، آنهایی که سطح خونشان حاوی مقادیری کافئین معادل حدود سه فنجان قهوه بود، نسبت به کسانی که کافئین کم یا بدون کافئین مصرف کرده بودند، بسیار کمتر به زوال عقل تبدیل شدند.

از کبد محافظت کنید. چندین مطالعه منتشر شده در مجلات معتبر نشان داده اند که نوشیدن قهوه اثرات مفیدی بر کبد دارد، از جمله کاهش خطر مرگ ناشی از سیروز کبدی، کاهش سطح آنزیم های مضر کبدی و محدود کردن زخم های کبدی در افراد مبتلا به هپاتیت C.

طبق مطالعه ای که در سال 2021 در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شد، “سیرکولاسیون: نارسایی قلبی”، نوشیدن روزانه یک یا چند فنجان قهوه ساده و کافئین دار با کاهش قابل توجهی در خطر طولانی مدت نارسایی قلبی در افراد مرتبط بود.

این مطالعه به داده های اصلی از مطالعات شناخته شده بیماری قلبی شما نگاه کرد: مطالعه قلب فرامینگهام، مطالعه خطر آترواسکلروز در جوامع و مطالعه سلامت قلب و عروق.

اگرچه شواهد کافی برای حمایت از تجویز قهوه برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد این کشف اخیر یافته‌های قبلی را تقویت می‌کند که قهوه در واقع برای سلامت قلب مفید است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.