پالتو زنانه خزدار ملکه انگلستان دلیل مرگ او بود

تاریخچه مختصری از پالتو زنانه خزدار هر آنچه که باید بدانید. به طرز متناقضی، سوابق تاریخی می‌گوید که تقریباً تا قرن هجدهم کت‌ها را مردان می‌توانستند بپوشند.

پالتو زنانه چندین دهه قبل از اینکه این نوع توالت در کمد لباس زنانه ظاهر شود ظاهر شده و مورد استفاده قرار می گرفت.
24.02.2021 توسط لسیا پاخارینا

پالتو زنانه تک یا دو سینه از استان های اسپانیا در قرن هجدهم سرچشمه می گیرند، جایی که به عنوان یک نسخه لباس کارگری/دهقانی در نظر گرفته می شد.

در آن زمان، لباس‌های مشابه پالتوک نامیده می‌شد – که از دو کلمه ساخته می‌شد: پالیوم «شنل جادار» و توک «سرپوش».

پالتو

در طول سال ها، پالتو زنانه راحت و کاربردی به تدریج در سایر کشورهای اروپایی – فرانسه، انگلیس، روسیه، مورد توجه قرار گرفته است. جالب اینجاست که در هر یک از این کشورها این نوع پالتو زنانه مسیر توسعه خود را دنبال می کرد. بنابراین، این انگلیسی ها بودند که تنوع، اشراف و ظرافت را به لباس مردم عادی اسپانیایی آوردند.

در شرق، پالتو زنانه (که در آن زمان به آن روپوش نیز می گفتند) نه تنها یک لباس پوشیدنی، بلکه نشانگر وضعیت نیز بود. به زیردستان ردایی به عنوان هدیه و نشانه ترفیع داده شد. با گلدوزی، خز و سایر جزئیات مختلف تزئین شده بود.

در چین، گلدوزی روی پالتو زنانه به مردم فهماند که چه کسی جلوی آنها ایستاده است. به عنوان مثال، لک لک به این معنی است که در بین کارمندان دولت از بالاترین رتبه برخوردار است، در حالی که زاغی دوزی فقط توسط دهقانان پوشیده می شود.

عشایری که در سراسر جهان در امتداد “جاده ابریشم” معروف، که قبلا توسط مارکوپولو از طریق مغولستان، آفریقا، آسیای جنوبی و به کشورهای خاورمیانه سفر کرده بودند، روند تزئین پالتو زنانه بیرونی را ایجاد کردند.

طرح ها و گلدوزی ها همیشه نمادین بودند و به پوشنده در انجام ماموریت کمک می کردند، خوش شانسی می آوردند، از آنها دفاع می کردند و از آنها محافظت می کردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.