چیپس سیب خشک فله موجب مرگ زن مسنی شد

کیفیت فیزیکوشیمیایی و حسی نمونه‌های چیپس سیب خشک فله نیز در روزهای 7، 14 و 21 در طول نگهداری در دمای اتاق تعیین شد. در نهایت، همبستگی های آماری بین پارامترهای فیزیکوشیمیایی به دست آمد.

2.1. آماده سازی و خشک کردن نمونه سیب (ارقام “Starkrimson” (S)، “Golden Delicious” (G) و “Florina” (F)، شکل 1) از یک باغ سیب محلی بوتوسانی، رومانی تهیه شد.

سیب‌های تازه انتخاب شدند، شسته و به‌صورت طولی برش داده شدند، به‌دنبال محور عمودی‌شان، به برش‌هایی به ضخامت 4 میلی‌متر و 3 تا 7 سانتی‌متر با استفاده از یک چاقوی آشپزخانه (پس از برداشتن هسته‌ی سیب) و سپس در محلول نمک لیمو (4 درصد) به مدت 7 سال غوطه‌ور شدند.

دقیقه برای غیرفعال کردن آنزیم های قهوه ای، با توجه به روش های توصیف شده توسط Nyangena و همکاران. [28] و الحنا [29] با تغییرات جزئی. غوطه وری در شرایط عادی (نور و دمای اتاق) انجام شد.

برش های سیب از محلول خارج شد و با آب مقطر شسته شد. پس از آن، آب چسبیده در پایان غوطه وری با استفاده از دستمال کاغذی خارج شد.

سپس نمونه‌ها در سینی‌های سوراخ‌دار قرار گرفتند و تا وزن ثابت در معرض خشک شدن قرار گرفتند. خشک کردن با استفاده از دو نوع خشک کن آون (ایندزیت روی گاز) و خشک کن (گورنجه، برقی) انجام شد.

آبگیر دمای داخلی را کنترل می کند و ثابت نگه می دارد، در حالی که اجاق گاز تمایل به تغییر دما دارد. درب فر در طول خشک شدن کمی باز نگه داشته می شد (1 تا 2 اینچ) و از دماسنج برای بررسی دمای فر استفاده می شد.

دمای خشک کردن 65 درجه سانتیگراد بود. تمام نمونه ها تا وزن ثابت خشک شدند. مطالعات متعددی در مورد خشک کردن تراشه سیب در دمای بین 40 تا 90 درجه سانتی گراد (خشک کردن همرفتی) اما همچنین بین 35 تا 85 درجه سانتی گراد (مایکروویو، مادون قرمز یا خشک کردن انجمادی در خلاء) وجود دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.