کاربرد توت خشک آجیل حسینی به جای ساچمه برای تفنگ های بادی

پژوهش حاضر با هدف بررسی ترکیبات تغذیه‌ای و فیتوشیمیایی توت خشک آجیل حسینی و میوه خشک منجمد از چهار گونه میوه، دو تنقلات تجاری سنتی (سیب و گوجی) و دو محصول غیر متعارف (کاکی و کیوی).

ویژگی‌های تغذیه‌ای (قند)، اسیدهای آلی، کل محتوای پلی فنولیک (TPC)، و اثر انگشت مواد شیمیایی گیاهی ارتقاء دهنده سلامت اصلی توسط HPLC مورد مطالعه قرار گرفت.

علاوه بر این، یک غربالگری ظرفیت آنتی اکسیدانی در شرایط آزمایشگاهی انجام شد. یک تجزیه و تحلیل مؤلفه اصلی (PCA) و همچنین رویکرد چند متغیره برای تنظیم یک ابزار بالقوه برای توصیف تحلیلی این محصولات انجام شد.

توت

در نهایت، این تحقیق با هدف تحریک بهره برداری تجاری در مقیاس بزرگ از تنقلاتتوت خشک به عنوان غذاهای کاربردی بالقوه انجام شد.ا
مواد گیاهی و تهیه توت خشک مواد مورد بررسی شامل میوه های خشک از چهار گونه بود: (i) سیب، Malus domestica Borkh.، دو رقم (cv)، “گلدن دلیشز” و “کاملا” که به ترتیب AG و AC شناسایی شدند.

(ii) کیوی، Actinidia deliciosa (A.Chev.) C.F.Liang and A.R.Ferguson، cv «Hayword»، کدگذاری شده به عنوان KH؛ (iii) kaki، Diospyros kaki L.F.، cv ‘Fuyu’، به نام CF; و (IV) goji، Lycium barbarum L.، cv “Sweet”، شناسایی شده به عنوان GS. میوه ها در طول فصل 2018 از یک باغ تجاری (Azienda Agricola Albertengo، Revello، استان Cuneo، ایتالیا) برداشت شدند.

میوه ها پس از شستشو تا زمان خشک شدن در اتاق سرد 4 درجه سانتیگراد نگهداری شدند. قطعات غیر قابل خوردن رد شد.

خشک کردن انجمادی، یک تکنیک خشک کردن تجاری اخیر، استفاده شد. در این روش، توت خشک با حذف آب همراه با کم آبی خشک می شوند (یعنی یخ در مواد گیاهی با جریان هوا در دمای 35-40 درجه سانتی گراد و رطوبت 2٪ تا 3٪ تصعید می شود).

تجهیزات (Model NWT-25، North West Technology، Cuneo، ایتالیا) بر اساس “سیستم زنجیره تبخیر” با قدرت سیستم 0.70-0.75 کیلووات در ساعت، ظرفیت چرخه خشک کردن 40 کیلوگرم و زمان چرخه خشک کردن از ساعت 6 تا 48 می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.