کمبود پسته تازه فیض اباد در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس

پر مصرف ترین کشور برای پسته تازه فیض اباد در جهان ترکیه پیشتاز کشورهای مصرف کننده پسته در جهان است، به طوری که میانگین پسته برای هر نفر 1.64 کیلوگرم در سال است.

ترکیه پرمصرف ترین پسته در جهان است. ترک ها طبق آمار سال 2016 سالانه 130202 تن پسته مصرف می کنند که این رقم به ما نشان می دهد که میانگین مصرف پسته در ترکیه برای هر نفر حدود 1.64 کیلو است.

مصرف پسته در ترکیه در سال 2015 کمتر از 119 تن بوده است، ترکیه یکی از کشورهای تولید کننده پسته است اما ترکیه پسته را خریداری می کند زیرا تولید داخلی برای مصرف داخلی کافی نیست.

ترکیه در سال 2016 به میزان 12126 تن پسته وارد کرده است. پسته یکی از تنقلات ترک هاست.

پسته

پسته نقش مهمی در زمینه شیرینی، بستنی و شیرینی در ترکیه دارد و پسته در غذاهای ترکی ضروری است. ترکیه پسته را با درصد کمی به پادشاهی عربستان سعودی و پادشاهی هاشمی می فروشد. با این حال، ترکیه نقش برجسته ای در بازارهای عمده فروشی پسته در سراسر جهان ندارد.

ایالات متحده آمریکا دومین مصرف کننده پسته در جهان است. تولید زیاد پسته در آمریکا و بازارهای فروش پسته در سرتاسر آمریکا به مصرف کننده آمریکایی انگیزه خرید پسته داد.

با ارائه تحقیقات جدید در مورد فواید فراوان پسته برای بدن انسان و درمان یا کاهش بسیاری از عوارض بیماری ها، تقاضا برای پسته افزایش یافت.

بازارهای عمده فروشی پسته در چندین ایالت آمریکا گسترده شده است. اگرچه زمان زیادی طول نمی کشد تا آمریکایی ها با این میوه خوشمزه آشنا شوند، اما پسته در بسیاری از دستور العمل های دسر و غذا گنجانده شده است.

قبل از مشکلات سیاسی ایران و آمریکا، آمریکا از ایران پسته وارد می کرد. اما پس از تحریم‌های اقتصادی، آمریکایی‌ها از پسته ایرانی محروم شدند و بازار پسته آمریکا روی محصول داخلی متمرکز شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.