یک کامیون مایع ظرفشویی تست مهریه عروس افغان

انواع مختلفی از مایع ظرفشویی تست به صورت تجاری در دسترس هستند. به عنوان مثال، یک شوینده ضد باکتری تجاری حاوی 0.02٪ o-phenylphenol که به عنوان تحریک کننده برای چشم و پوست طبقه بندی می شود.

به عنوان مقایسه در این آزمایش ها استفاده شد. تریکلوزان، یکی دیگر از داروهای رایج ضد میکروبی، ممکن است سمی باشد. علاوه بر این، مقاومت به تریکلوزان می تواند به مقاومت متقاطع در برابر سایر ضد میکروبی ها تبدیل شود.

مشخص شده است که شوینده های تولید شده از طریق تخمیر لایه برداری طبیعی اثر ضد باکتریایی دارند. با توجه به نگرانی‌ها در مورد اثرات نامطلوب نگهدارنده‌های مواد غذایی مصنوعی، نیاز به عوامل ضد باکتری افزایش یافته است.

گزارش شده است که اسانس ها دارای فعالیت باکتریواستاتیک یا باکتری کشی در برابر پاتوژن ها هستند و بنابراین می توانند به عنوان عوامل ضد باکتری طبیعی استفاده شوند.

مایع

اسانس پونه کوهی (OEO) روغن فراری است که از پونه کوهی استخراج می شود. ماده اصلی ضد باکتری آن کارواکرول است. این یک نوع مایع روغنی زرد روشن است که دارای مزایای معطر بودن، ایمنی، غیر سمی بودن، استریلیزاسیون با راندمان بالا و عدم وجود موارد منع سازگاری است.

کارواکرول، که فعال ترین ماده در روغن های فرار فنلی و مهم ترین ماده OEO است، می تواند با فشرده سازی زنجیره اسیدهای چرب فسفولیپیدها، سیالیت و نفوذپذیری غشای سلولی را افزایش دهد.

این عمل باعث می شود یون های موجود در سیتوپلاسم از سلول خارج شده و منجر به مرگ سلولی شود. رودس و همکاران نشان داد که OEO یک افزودنی ضد باکتری موثر برای محلول‌های شوینده شستشوی دست و تمیزکننده سطح است و یک جایگزین بالقوه برای تریکلوزان و کلروکسیلنول است.

از مخلوط سورفکتانت ها برای بهبود خواص کاربرد مایعات ظرفشویی و شوینده های لباسشویی استفاده می شود. سورفکتانت های دوستدار محیط زیست اغلب برای تهیه مواد شوینده با در نظر گرفتن عوامل اقتصادی و محیطی انتخاب می شوند. مواد، کاربرد، تغییر شکل پیری، مقاومت در برابر خوردگی و ایمنی مواد شوینده نیز باید در نظر گرفته شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.